Header image
«
»
  • CZE – RUS 2:1: Třetí výhra v řadě, Češi ovládli domácí turnaj bez ztráty bodu!

    22.04.2018 | Lukáš Foff
    CZE – RUS 2:1: Třetí výhra v řadě, Češi ovládli domácí turnaj bez ztráty bodu!

Česká republika ovládla podruhé v řadě turnaj Carlson Hockey Games a tentokrát se jí to podařilo se třemi výhrami v základní hrací době. Jako třetí přišli na paškál Rusové, kteří rozhodně nesehráli špatné utkání, ale za skvěle chytajícího Davida Ritticha dostali pouze jediný puk a to bylo málo. Za český výběr se totiž trefili Filip Chytil a Matěj Stránský.

Česko
Tipsport arena, Pardubice
22.04.2018
14:20
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Rusko
Branky a nahrávky: 9. Chytil (Zadina), 21. Stránský (Tomášek) – 50. Kručinin (Mamin, Běreglazov). Rozhodčí: Bjork, Holm (oba SWE) – Barvíř, Blümel (oba CZE). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 6585. Střely na branku: 17:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči: David Rittich – Vasilij Košečkin.

Česko: Rittich – Pyrochta, Hrbas, F. Pavlík, Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Pláněk, Klok – Zadina, R. Hanzl, Stránský – Šťastný, Tomášek, D. Kubalík – M. Kaut, Chlapík, R. Kousal – Orsava, Musil, Chytil.

Rusko: Košečkin – A. Bělov, Chafizullin, Zub, Gavrikov, J. Jakovlev, Běreglazov, Jelesin, Trjamkin – Bučněvič, Byvalcev, Kagarlickij – Sošnikov, K. Semjonov, Barabanov – Mamin, V. Tichonov, Kručinin – I. Michejev, Kablukov, Děrgačov.

Česká republika i její soupeř z Ruska věděli, že už se svým postavením v tabulce na Carlson Hockey Games nic neudělají. Zatímco Čechům to rozhodně vadit nemuselo, Rusové z poslední příčky rozhodně šťastní být nemohli. Navíc už od začátku utkání tahali za kratší konec. Filip Chlapík ve 3. minutě krásně projel půlkou hřiště, ale na poslední chvíli mu střelu zablokoval obránce. V 9. minutě už to ale národnímu týmu vyšlo a potřetí skóroval jako první. V přesilové hře dostrkal puk za brankovou čáru na několikátý pokus Filip Chytil. Ve 13. minutě zabrnkal na nervy všem fanouškům David Rittich, jehož rozehrávka trefila napadajícího forvarda a skončila jen těsně nad bránou. Ve zbytku první třetiny už se ale nic vážnějšího nestalo.

Nástup do té druhé byl však fenomenální. Po 14 vteřinách využil zaváhání v ruské obraně Matěj Stránský a bleskovou nahrávku Davida Tomáška usměrnil na místo určení. Rusové ale přidali na aktivitě a začali mnohem lépe bruslit. Ve 24. minutě vytáhl David Rittich první dobrý zákrok a bylo jich potřeba ještě několik. O minutu později například proti Maminovi, ve 30. proti Bučněvičovi a ve 31. proti Sošnikovovi. Na ledě se i viditelně přiostřilo a docházelo stále častěji k potyčkám. Ústřední postavou ale stále byl český gólman, který ukazoval výbornou formu, a hlavně z něj čišela jistota. Čisté konto udržel i po 40 minutách a stejně jako jeho dva kolegové v brankovišti v předchozích zápasech aspiroval na nejlepšího hráče zápasu.

Třetí třetina začala přesilovou hrou pro domácí výběr, ve kterém ujel Matěj Stránský se spoluhráčem do přečíslení dvou proti jednomu, ale jeho přihrávku nakonec ruský bek zhatil. Rusové se odmítali smířit s porážkou a stále na Ritticha stříleli takřka z každé pozice. Ten odolával až do 50. minuty, ale pak už přece jen kapituloval. Česko hrálo oslabení a kotouč se odrazil na levou stranu příhodně pro Alexeje Kručinina, který do odkryté brány napálil puk a snížil na 1:2. Odpovědět mohl David Tomášek, který ale nadvakrát nepřekonal Košečkina, jenž puk udržel těsně před brankovou čárou. Méně než tři minuty před koncem jel na českého gólmana úplně sám Viktor Tichonov, ale David Rittich se skvěle pozičně postavil a definitivně rozhodl o výhře českého týmu. Česká republika ovládla Carlson Hockey Games se třemi vítězstvími.

Ohlasy po utkání

Josef Jandač (trenér České republiky):
Bylo to podobné jako v sobotu, měli jsme lepší vstup do zápasu než výstup. Tím, že jsme šli do vedení, se nám hrálo líp, nemuseli jsme otáčet skóre. Opět jsme nehráli nijak dobře, ale brankář Rittich podal vynikající výkon. Dal nám šanci v zápase vyhrát.