Header image
«
»
  • Dvougólový Radil: Proti Švédsku jsme nedávali branky, dnes ano

    11.02.2017 | Jakub Prchal, foto: Aleš Krecl, cslh.cz
    Dvougólový Radil: Proti Švédsku jsme nedávali branky, dnes ano

Lukáš Radil se podílel na vysoké výhře nad Finskem v rámci turnaje Euro Hockey Tour dvěma góly a jednou asistencí. Po utkání si liboval, že jeho tým dokázal soupeře přehrávat v celém průběhu zápasu.

Tento článek patří k zápasu FIN - CZE 1:7

Dokázali jste Finsku nastřílet sedm branek. Proti tomuto soupeři jde o poměrně neobvyklou situaci. Co bylo dnes jinak?
Šli jsme do utkání s velikou pokorou. Finové hrají nepříjemný hokej, začínají bránit od středního pásma, hrají hodně do defenzívy a pospolu. Není tam moc prostoru. Pomohly nám tři vstřelené branky, to je trochu rozpustilo, přestali věřit systému, co hrají a nám tam napadalo úplně všechno.

Jaký byl tedy rozdíl oproti čtvrtečnímu zápasu s domácím Švédskem?
Hráli jsme stejně, akorát proti Švédsku jsme nedokázali proměňovat šance, dnes ano. Z prvních třech možností jsme vstřelili tři góly, to se vám pak hraje daleko lépe. Když prohráváte 0:3 po první třetině, to se vám hraje těžko. To bylo na Finech vidět. Nám se naopak hrálo lehčeji, více jsme si věřili na situace, na které bychom si třeba normálně netroufli.

Klíčem k takovému výsledku byla určitě aktivní hra...
Souhlasím s tím. Když napadáme a předsuneme naši hru a obranu stavíme od útočného pásma, tak je to pro každého nepříjemné.

Pamatujete si nějaké utkání s Finskem, ve kterém byste takto dominovali?
S Finy jsem nikdy takové utkání nehrál. Vždycky, když s nimi hraji, tak jsem z toho trošku otrávený, protože si říkám, že to bude hokej, kdy budeme puk honit po koutech, protože nás k ničemu nepustí. Dneska se to povedlo. Jsme rádi za výhru!

S čím půjdete do zápasu s Ruskem?
Tuhle sezonu jsme je ještě neporazili – to by chtělo změnit! Doufám, že proměníme šance, které si vytvoříme a že nad nimi vyhrát. Jsou první a jsou to Rusáci, s nimi to je vždycky vyhecované. V minulém ročníku se nám na ně docela dařilo, letos tolik ne, snad to zlomíme. Letos přivezli mladší tým, hrají dobře, mají kvalitní systém. Líbí se mi, jak letos hrají.

V KHL hájíte dres Spartaku. Letos se týmu příliš nedaří...
V novém roce jsme vyhráli jednou, bohužel jsme někdy od 10. ledna ztratili kontakt na play off. Snažíme se dohrát sezonu se zdviženou hlavou, ani to se nám nedaří. Chybí ním sebevědomí, abychom vyhrávali. Na každý gól se nadřeme, vstřelíme jeden dva za zápas, pět jich dostaneme. Z tohoto pohledu nic moc.

Vy osobně máte 32 kanadských bodů. Jste spokojený?
Jsem na tom podobně jako minulý ročník, mohlo by to být ale lepší, neboť ve Spartaku působím druhou sezonu a mám zkušenosti. Není to špatné, mohl bych být střelecky produktivnější, ale to už je takový můj evergreen.