Header image
«
»
  • Nemáme známý tým, ale dobře pracuje, říká po výhře Švédska Linus Omark

    17.12.2016 | Ondřej Krásný, Lukáš Foff
    Nemáme známý tým, ale dobře pracuje, říká po výhře Švédska Linus Omark

Švédský tým na finské Karjale nezískal ani bod, ale svou reputaci napravil o měsíc později na ruském Channel One Cupu, kde výhrou proti Finsku předčasně rozhodl o vítězství na turnaji. Linus Omark byl pochopitelně spokojený, Teemu Hartikainen litoval po utkání s Tre Kronor zbytečných vyloučení.

Tento článek patří k zápasu SWE - FIN 4:2

Švédský výběr vstoupil již ve čtvrtek do turnaje skvěle, když zaskočil domácí výběr Ruska, v sobotu přidal výhru v severském derby proti Finsku. „Vyhráli jsme turnaj a dnešní zápas, velmi dobře jsme začali a vedli jsme 2:0 po první třetině. Každý makal a odvedl velmi dobrou práci. Jsme rozhodně šťastní za tuto výhru,“ přiznával po utkání Linus Omark, kterého chválil jeho dnešní soupeř Teemu Hartikainen. „Je to můj dobrý kamarád. Hrál velmi dobře. Je to vždycky velká zábava nastoupit proti němu.“

Finský útočník pochopitelně s průběhem zápasu spokojený nebyl, a jelikož se výběr Suomi přesouval společně s českým v noci ze čtvrtka na pátek, znát byla i únava. „Hráli jsme příliš mnoho času v oslabení a Švédi hráli velmi dobře. Když jdeš spát v půl sedmé ráno, tak to není nikdy příjemné. Spal jsem pět nebo šest hodin a pak jsme měli trénink a přípravu na zápas,“ prozrazuje Hartikainen.

Mnohem více času na odpočinek a na přípravu měli Švédové. Ti napravili velmi nepovedenou Karlaju a na ruském Channel One Cupu berou prvenství. Po Karjale také nezůstal, co se týče soupisky Tre Kronor kámen na kameni, jelikož do Ruska odcestovalo pouze pět hráčů, kteří si zahráli i na Karjale. „Je to těžké říct, protože jsem minulý turnaj neodehrál, ale ti nový kluci jsou hladoví po tom hrát za národní tým. Tým pracoval tvrdě, není to tak známý tým, ale hodně dobře pracující. Finsko ani Rusko si proti nám nevytvořilo moc šancí, takže jsme odvedli velmi dobrou defenzivní práci,“ chválil výkony Tre Kronor Linus Omark.

V neděli se Švédsko postaví českému výběru. Tre Kronor jako jistý vítěz a Češi zakončí Channel One Cup již zajisté poslední. „Jistě, náš poslední zápas. Budeme se snažit, doufám že budeme pokračovat v těchto výkonech, ale je to druhý zápas ve dvou dnech, takže to bude určitě náročnější, ale i tak chceme vyhrát,“ říká na závěr Omark.